Strona główna

Strona główna

Kategorie blogów

Kategorie blogów

Prawo odstąpienia od umowy

 

 

Prawo odstąpienia od umowy

Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r. poz. 827 ze zm.), Kupujący będący konsumentem ma prawo odstąpić od zawartej umowy sprzedaży bez podania przyczyny w terminie 14 dni od dnia wejścia w posiadanie rzeczy. W przypadku umowy obejmującej wiele rzeczy, prawo to przysługuje od momentu wejścia w posiadanie ostatniego elementu zamówienia.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia, Kupujący powinien poinformować Sprzedającego o swojej decyzji, składając jednoznaczne oświadczenie. Może to nastąpić drogą pocztową na adres: Piotr Szymczukiewicz DomowyEkspert, ul. Strażacka 12, 44-373 Wodzisław Śląski lub poprzez e-mail na adres: kontakt@domowyekspert.com.

Formularz odstąpienia od umowy dostępny jest poniżej:

Pobierz FORMULARZ ZWROTU TOWARU (format .pdf) lub skorzystaj ze wzoru załącznika nr 2 do Ustawy o prawach konsumenta.

W przypadku złożenia oświadczenia drogą elektroniczną, Sprzedający niezwłocznie potwierdzi otrzymanie informacji na trwałym nośniku (np. e-mail).

Aby zachować termin, wystarczy wysłać oświadczenie przed jego upływem.

W przypadku odstąpienia od umowy, Sprzedający zwraca wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy oferowany przez Sprzedającego). Zwrot płatności nastąpi w terminie nie późniejszym niż 14 dni od dnia poinformowania Sprzedającego o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się ze zwrotem do momentu otrzymania zwracanej rzeczy lub dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Zwracany towar należy odesłać lub przekazać na adres: Piotr Szymczukiewicz DomowyEkspert, ul. Strażacka 12, 44-373 Wodzisław Śląski, nie później niż 14 dni od dnia poinformowania o odstąpieniu od umowy.

Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy, chyba że charakter rzeczy uniemożliwia odesłanie jej pocztą – w takim przypadku koszty zwrotu zostaną oszacowane przez Sprzedającego.

Zwracany towar musi być kompletny, z pełnym wyposażeniem i akcesoriami. Zaleca się odpowiednie zabezpieczenie towaru na czas transportu. Kupujący odpowiada za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z użytkowania jej w sposób inny niż konieczny do stwierdzenia jej charakteru, cech i funkcjonowania.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w przypadkach określonych w art. 38 ustawy o prawach konsumenta, m.in. gdy przedmiotem umowy jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu, rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu nie można zwrócić ze względów higienicznych, nagrania dźwiękowe lub wizualne oraz programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu po jego otwarciu.

```